Tabletki na stawy  – leki czy suplementy? Co wybrać?

O stawy należy zatroszczyć się niezależnie od wieku. Można to uczynić wdrażając odpowiednią dawkę ruchu, prawidłowo się odżywiając, utrzymując właściwą masę ciała, ale też dostarczając do organizmu składniki, które poprawią ich kondycję. Jak już pisaliśmy na stronie głównej, warte uwagi są suplementy na stawy. Ich regularne przyjmowanie wzmocni je, poprawi ruchomość i zniweluje ewentualne dolegliwości bólowe. Jak jednak wybrać najlepszy preparat? Które tabletki na stawy są najlepsze? Poznaj nasze zestawienie!

Suplement diety na stawy

Ranking tabletek na stawy

Znalezienie odpowiedniego preparatu, który poprawi sprawność stawów, wymaga przyjrzenia się składom oraz właściwościom poszczególnych tabletek na stawy. Wybraliśmy produkty, które cieszą się wśród użytkowników najlepszymi opiniami oraz których stosowanie przynosi pożądane efekty.

PRODUKT

ILOŚĆ

OCENA

DOSTAWA

#1 – Flexidium 400

Flexidium 400 efekty

60 Kapsułek

98%

Polska
Wielka Brytania
Niemcy
Austria
Szwajcaria
Hiszpania
Włochy
Stany Zjednoczone

#2 – ProFlexen

ProFlexen cena

60 Kapsułek

94%

Polska
Wielka Brytania
Niemcy
Austria
Szwajcaria
Holandia
Hiszpania
Włochy
Stany Zjednoczone
Francja
Węgry
Portugalia
Rumunia
Szwecja
Finlandia

#3 – Flexa Plus Optima

Flexa Plus Optima cena

30 Kapsułek

91%

Polska
Niemcy
Austria
Hiszpania
Francja
Czechy
Dania
Finlandia
Węgry
Włochy
Holandia
Portugalia
Słowacja
Szwecja

#4 – Flexin 500

90 Kapsułek

85%

Polska
Niemcy
Austria
Szwajcaria
Francja
Włochy
Słowacja
Bułgaria
Grecja
Chorwacja
Czechy


#1 – Flexidi​um 400

Suplement diety w formie tabletek na stawy. Jego zadaniem jest utrzymanie prawidłowego funkcjonowania chrząstki stawowej, wzmocnienie stawów i odciążenie ich. Dzięki tak bogatemu składowi, preparat ten dedykowany jest zarówno osobom starszym, jak i młodym, aktywnym osobom.

Dlaczego te tabletki na uzupełnienie chrząstki stawowej są tak skuteczne?

Przede wszystkim z tego względu, że swoje działanie opierają na naturalnych składnikach. Chrząstka w stawach jest zbudowana z kolagenu, którego z wiekiem ludzki organizm produkuje coraz mniej, dlatego zaczynamy odczuwać dolegliwości bólowe, a czasem borykać się z kontuzjami i chorobami. Zawarty w Flexidium 400 kolagen oraz kwas hialuronowy sprzyjają produkcji odpowiedniej ilości mazi stawowej, a chrząstce nadają właściwą twardość i elastyczność. Doskonałe uzupełnienie składu stanowią cynk i selen, które zmniejszają ryzyko zwyrodnień i utrzymują prawidłowy stan kości. Z kolei występujący w nich kwas l-askrobinowy (wit.C), uczestniczący w syntezie kolagenu i działający antyoksydacyjnie, to świetny rodzaj witaminy na stawy – poprawia ich giętkość i ruchliwość.


#2 – ProFlexen

Suplement na stawy w formie kapsułek. Poprawia swobodę ruchu stawów, korzystnie wpływa na ich elastyczność oraz chroni podczas intensywnego wysiłku. Właśnie dlatego są to doskonałe tabletki na stawy dla sportowców.

Jego głównym składnikiem wspierającym pracę stawów jest UC-II®, czyli opatentowany, niezdenaturowany kolagen typu II, stanowiący główny składnik budujący chrząstkę stawową. Pomaga w zwalczaniu stanów zapalnych stawów oraz profilaktyce i dbałości o ich dobrą kondycję. Uzupełnieniem tabletek na stawy są glukozamina, chonodroityna oraz inne składniki, m.in. wit. C, imbir lekarski czy mangan. Cała kompozycja stanowi znakomity i bezpieczny sposób na wzmocnienie stawów.


#3 – Flexa Plus Optima

Suplement w postaci tabletek na stawy. Regeneruje chrząstkę stawową, poprawia sprawność ruchową i zwiększa elastyczność stawów. Osoby borykające się z problemami ze stawami kolanowymi, często biorą te tabletki na kolana, aby zwiększyć odporność na urazy oraz bóle wynikające ze zwyrodnień.

Skład suplementu jest naturalny, dlatego mogą go stosować osoby w każdym wieku, bez względu na stan zdrowia. Podstawowym składnikiem jest wyciąg z mniszka lekarskiego, redukującego stany zapalne i wspomagającego produkcję kolagenu, a uzupełnienie stanowią fiołek trójbarwny, pokrzywa, maca i kwas mrówkowy. Cała kompozycja nie jest skomplikowana, ale regularne stosowanie suplementu na stawy może je znacząco wzmocnić i zwiększyć ich mobilność.


#4 – Flexin 500

To kolejny suplement na stawy bez recepty w formie kapsułek. Pomaga odbudować zniszczone stawy i zapobiega ich postępującej degeneracji. To rodzaj tabletek na odbudowę chrząstki stawowej, które regularnie stosowane pozwolą wyeliminować ból i występowanie stanów zapalnych.

Swoją skuteczność zawdzięcza zawartej w kapsułkach glukozaminie, wyciągom z kadzidłowca boswellia serrata oraz witaminie C. Warto bowiem wiedzieć, że witaminy na stawy są niezwykle ważne – oddziałują na syntezę kolagenu i działają regenerująco na chrząstkę stawową. Flexin 500 wyróżnia FluidJoint Complex, czyli innowacyjna formuła, łącząca składniki aktywne w odpowiednio dobranych ilościach.


Tabletki na stawy bez recepty

Zarówno suplementy na stawy jak i leki (na receptę i bez), służą łagodzeniu przykrych dolegliwości oraz profilaktyce. Jak więc wybrać te odpowiednie? Przede wszystkim tabletki na stawy powinny być dostosowane do stopnia natężenia bólu (więcej o bólu stawów przeczytasz na stronie głównej) oraz ewentualnych przeciwwskazań do ich zastosowania. Choć najczęściej środki dostępne bez recepty są naturalne i bezpieczne, warto pamiętać o swoich alergiach i nietolerancjach. W takich sytuacjach lepiej zrezygnować ze stosowania konkretnego rodzaju tabletek i znaleźć inny wariant, który nie będzie kolidował z naszym stanem zdrowia.

Leki na zwyrodnienie stawów

Co zawierają tabletki na stawy bez recepty? Bezsprzecznie na ich skuteczność niebagatelny wpływ mają składniki, które zawierają. W tych możemy znaleźć kolagenkwas hialuronowy, cynk, selen, glukozaminę, chonodroitynę czy mangan. W zależności od kompozycji, ilości, proporcji, a także dawkowania, różne mogą być efekty.

W każdym wypadku, czy są to witaminy na stawy, tabletki na kolana czy suplementy na stawy – należy stosować się do zaleceń producenta. Nie tylko wpłynie to na rezultaty, ale również zagwarantuje bezpieczeństwo. Choć w teorii wszystkie te preparaty są naturalne i bezpieczne, to przedawkowanie składników zawsze może mieć negatywne konsekwencje dla organizmu. Te mogą objawić się w nadmiernej pobudliwości, ospałości, nudnościach, bólach brzucha czy zgadze.

Istotne jest więc, aby zażywać tyle tabletek na stawy, ile jest zalecane – lepiej przejść dłuższą kurację, aniżeli przyjmować zbyt duże dawki. Nie tylko nie przyniesie to pożądanych efektów, ale może sprawić, że poczujesz się źle. Tym samym, gdy zalecana kuracja suplementem na stawy trwa 3 miesiące, nie należy zwiększać dziennych dawek, aby zakończyć ją po półtorej miesiąca. Nie należy też jej przerywać, gdy dostrzeże się pierwsze efekty – regularne stosowanie pozwoli Ci je podtrzymać i korzystnie wpłynie na kondycję stawów. Nad każdym z tych preparatów czuwało bowiem grono ekspertów, którzy z należytą dbałością dobrali proporcje aktywnych składników, które w ciągu doby należy dostarczyć do organizmu oraz obliczyli niezbędny czas kuracji.

Lek na stawy kolanowe

Trudno więc jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, które tabletki na stawy wybrać. Przedstawiony przez nas ranking może Cię nakierować na decyzję, zgodnie z zapotrzebowaniem. Bez wątpienia wszystkie ze wspomnianych suplementów na stawy wyróżniają się na tle innych, dostępnych na rynku środków. Tym samym, bez względu na to, które wybierzesz, regularnie przyjmowane mogą korzystnie wpłynąć na kondycję Twoich stawów – wzmocnić je, uelastycznić i poprawić komfort poruszania się. Jeśli dodatkowo suplementację połączysz z właściwą dietą i odpowiednimi ćwiczeniami, osiągniesz pożądane rezultaty.