kolagen z kwasem hialuronowym

Tabletki z kwasem hialuronowym i kolagenem

Urazy kończyn są bardzo nieprzyjemnym zjawiskiem, które niestety często zdarzają się w życiu człowieka. Oczywiście wszyscy chcą jak najszybciej wrócić do zdrowia i pełnego życia po kontuzji. Również choroby zwyrodnieniowe stawów przysparzają wielu dolegliwości. Teraz na rynku pojawił się innowacyjny produkt kwas hialuronowy na stawy. Szybko i skutecznie zastępuje płyn chrząstki w stawach i smaruje ich powierzchnię.

Czym jest kwas hialuronowy dla stawów?

Kwas hialuronowy może być wstrzykiwany do uszkodzonego stawu za pomocą strzykawki lub być przyjmowany w postaci tabletek. Głównymi zaletami są łatwość użycia i czas trwania efektu. Jednocześnie składniki odżywcze aktywnie przyczyniają się do regeneracji uszkodzonej tkanki, zmniejszając ból i dyskomfort. Kwas hialuronowy jest aktywną częścią tkanki łącznej, jest częścią prawie wszystkich narządów wewnętrznych i jest naturalnym płynem dla ludzkiego organizmu. Z wiekiem korzystne substancje, w tym kwas hialuronowy, wyczerpują się, pojawia się tarcie między powierzchniami chrząstki oraz odczuwanie ostrych i bolesnych ruchów. Kwas hialuronowy stosuje się przy braku mazi stawowej, która odpowiada za płynny ruch stawu.

Główne funkcje kwasu hialuronowego w stawach:

  • Zapobieganie zniszczeniu chrząstki kolana,
  • Poprawia żywienie dostawowe,
  • Spowalnia rozwój zwyrodnieniowych chorób stawów,
  • Poprawia ruchomość w kolanach,
  • Zmniejsza ból.

Kwas hialuronowy jest szybko i dobrze wchłaniany przez organizm i jest wprowadzany do krążenia krwi. Ma również działanie przeciwzapalne, a nawet stymuluje naturalne nagromadzenie kwasu hialuronowego w organizmie. Jego brak w mazi stawowej może niekorzystnie wpływać na stan chrząstki i tkanki stawowej, a także na układ mięśniowo-szkieletowy, jako całość. Wobec braku niezbędnych składników odżywczych dochodzi do przerzedzania tkanek. Może to powodować bolesność stawów. Aby zadbać o utrzymanie ich ruchliwości i chronić tkankę chrzęstną przed zniszczeniem, można zastosować dodatkowe źródła kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy na stawy – czy działa?

Substancja ta została po raz pierwszy zastosowana w leczeniu patologii stawowych w latach siedemdziesiątych XX wieku. Następnie lekarze zauważyli, że kwas hialuronowy zmniejsza ból u pacjentów i daje znaczący efekt terapeutyczny. Dziś jest stosowany w różnych postaciach: są to żele, maści, zastrzyki, tabletki i kapsułki. Najszybszą metodą są zastrzyki śródstawowe produktów na bazie kwasu hialuronowego. Wprowadzenie tej substancji bezpośrednio do stawu przyczynia się do rozpoczęcia bezpośredniego działania w celu uzupełnienia niedoboru mazi stawowej.

W rezultacie może wystąpić przywrócenie uszkodzonych struktur tkankowych, w wyniku, czego obserwuje się poprawę czynności funkcjonalnej stawów. Niemniej jednak nie można zignorować kilku niuansów dotyczących prowadzenia takiej terapii. Po pierwsze, zastrzyki kwasu hialuronowego do stawu mogą być wykonywane wyłącznie przez lekarza ortopedę znającego złożoną technikę zabiegu. Po drugie, składniki podawanego leku mogą wywoływać reakcję alergiczną i rozwój obrzęku. Po trzecie, wstrzyknięcie bezpośrednio do stawu może być bolesne.

Kwas hialuronowy – tabletki na stawy

Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe ograniczają codzienną aktywność fizyczną, znacznie obniżając, jakość życia. Jeśli chce się zachować elastyczność i ruchomość stawów, można przyjmować tabletki z kwasem hialuronowym. Produkt ten dostarcza korzystną substancję do osłabionych tkanek. Długotrwałe stosowanie tabletek może pomóc w utrzymaniu stanu funkcjonalnego i zdrowia układu mięśniowo-szkieletowego (zapewnić odżywianie stawów, zapobiegać tarciu kości).

Zgodnie z wynikami badań klinicznych spożycie preparatów kwasu hialuronowego ma pozytywny wpływ na stan stawów (głównie kolana), błon śluzowych i skóry. Kwas hialuronowy w tabletkach jest równomiernie rozmieszczony w całym ciele. Dzięki temu ma wszechstronny pozytywny wpływ: nie tylko na stawy, ale także na narządy wewnętrzne. Ta forma to bezbolesny i wygodny sposób na utrzymanie stężenia tej korzystnej substancji w organizmie. Kwas hialuronowy, będący ważnym składnikiem chrząstki stawowej, chroni komórki przed działaniem różnych agresywnych substancji, zapewnia efekt amortyzacji, zapobiegając zużyciu powierzchni stawowych podczas tarcia, pomaga poprawić ruchomość stawów. Połączenie kolagenu z kwasem hialuronowym przynosi jeszcze lepsze efekty terapeutyczne.

tabletki z kolagenem i kwasem hialuronowym opinie

Najlepszy kolagen na stawy

Kolagen wołowy, który jest wytwarzany ze skóry, kości i mięśni krów, jest bogaty w kolagen typu 1 i kolagen typu 3. Oba te typy stanowią większość kolagenu w ludzkim ciele. To czyni je najbardziej preferowanymi do konsumpcji. Kolagen wołowy jest bogatym źródłem proliny i glicyny. Kolagen typu 1 i 3 jest głównym składnikiem więzadeł, kości, ścięgien, naczyń krwionośnych, oczu i skóry. To sprawia, że kolagen wołowy jest doskonały do utrzymania zdrowia kości i młodzieńczej skóry, gojenia się ran oraz do wzmacniania stawów.

Morski (kolagen rybny) jest uzyskiwany w procesie przetwarzania kości ryb, skóry i łusek i jest uznany za najlepszy kolagen (przeczytaj mój ranking kolagenów, które naprawdę działają – https://bol-stawow.pl/kolagen/). Podobnie jak kolagen bydlęcy, jest również bogaty w kolagen typu 1 i 3, prolinę i glicynę. Jednak badania wykazały, że peptydy kolagenowe z ryb są mniejsze, co zapewnia im lepszą biodostępność i strawność. Kolagen rybny powinien być preferowany szczególnie u osób z problemami trawiennymi. Wysoki stopień wchłaniania kolagenu rybnego i zwiększona zawartość hydroksyproliny pomaga szybko wypełnić skórę i stawy niezbędną ilością kolagenu, aby zachować zdrową skórę, kości i inne tkanki łączne. Tabletki z kolagenem na stawy są znanym i bezpiecznym sposobem przywracania sprawności stawów i niwelowaniu bólu stawów (kolan, łokcia itd.)

Kolagen z kwasem hialuronowym

Tabletki z kolagenem i kwasem hialuronowym są skuteczne zarówno w leczeniu stawów, jak i we wszystkich innych rzeczach, w których stosuje się hialuron i kolagen np. w celu odmłodzenia skóry, poprawy wyglądu. Kolagen i kwas hialuronowy są ostatnio bardzo popularne nie tylko w branży kosmetycznej w postaci zastrzyków, ale także na rynku biologicznie aktywnych dodatków (suplementów diety).

Obecnie suplementy kolagenu i hialuronu do podawania doustnego stają się coraz bardziej powszechne. Występują w wielu różnych postaciach i oprócz korzyści dla skóry, włosów i paznokci kolagen i kwas hialuronowy mają pozytywny wpływ na stawy, więzadła, kości, chrząstki, a nawet zęby. Kolagen z kwasem hialuronowym jest zalecany w przypadku postępującego ubytku masy kostnej.

Polecane produkty

Suplement na stawy
Flexidium 400
od 72 zł!

Kolagen w proszku
PremiumCollagen5000
od 77 zł!

Suplement na stawy
Flexin 500
od 44 zł!

Tabletki z kolagenem i kwasem hialuronowym – opinie

Włodek 38

Chrupanie w kolanach odczuwałem od dobrych kilku lat, do póki nie odczuwałem bólu, nie przywiązywałem do tego wagi. Jednak od kilku miesięcy po przyjściu z pracy, cierpiałem na ból stawów kolanowych, miałem tego dosyć. W aptece dowiedziałem się, że przyjmując regularnie tabletki z kolagenem i kwasem hialuronowym pozbędę się tych dolegliwości i moje stawy ulegną regeneracji. Przyjmuję tabletki i nie tylko stawy przestały chrupać, ale skóra na mojej twarzy jakby stała się gładsza, mimo że jestem facetem ten efekt mnie ucieszył.

Włodek, 38 lat

Iwona 53

Sprawność moich stawów uległa ograniczeniu, stały się sztywniejsze i rano trudno mi było się rozruszać. Muszę przyznać, że również włosy i paznokcie znacznie się osłabiły. Poszłam do apteki i znajoma farmaceutka stwierdziła, że na te wszystkie problemy pomoże jedna tabletka z kolagenem i kwasem hialuronowym. Usłyszałam, że kwas hialuronowy wspomaga wchłanianie kolagenu a nawet ogranicza działanie wolnych rodników. Nie zastanawiał się i kupiłam ten produkt, muszę przyznać, że zapomniałam już o dolegliwości stawów, a moje włosy i paznokcie są mocne a ja odmłodniałam.

Iwona, 53 lata