kolagen naturalny forum

Naturalny kolagen na stawy – czy działa?

Kolagen jest naturalnym białkiem w ludzkim organizmie, który odpowiada za budowanie tkanek. Wchodzi on między innymi w skład ludzkich ścięgien oraz stawów. Jego brak może zatem sprawić, że u człowieka zaczną pojawiać się poważne problemy związane ze stawami, szczególnie po 26 roku życia. To bowiem właśnie w tym wieku człowiek traci swoją zdolność do odbudowywania włókien kolagenowych.

Kolagen naturalny do picia

By zatem uniknąć poważnych problemów ze stawami, warto w odpowiednim czasie reagować, przyjmując kolagen. Na rynku obecnie dostępny jest kolagen w różnych postaciach. Jedną z postaci, jest postać płynna kolagenu. Taki kolagen jest przeznaczony do bezpośredniego picia, bez konieczności jego przygotowywania. Tego typu kolagen wchłania się od razu w przewodzie pokarmowym.

Na rynku dostępny jest również kolagen w proszku (doskonałym przykładem jest Collagen Select). Można mieszać go z wodą, ulubionym sokiem bądź też wrzucić do koktajlu, co sprawia, że może być on spożywany również w postaci płynnej. Taki kolagen nie posiada smaku.

Kolagen w postaci płynnej, niekiedy zawiera w swoim składzie różnego rodzaju dodatki. Najczęściej są to witaminy, choć pojawia się również karoten bądź też pokrzywa. Takie dodatki nadają mu inny smak, choć działania jest takie samo a nawet lepsze, ponieważ organizm jest wzmacniany przez dodatkowe składniki. Należy jednak zwracać szczególną uwagę na to, by zawartość kolagenu w porównaniu do składników dodatkowych, znacznie przeważała. Płynny kolagen należy spożywać w niewielkich ilościach w ciągu dnia, kierując się przede wszystkim zaleceniami producenta.

Kolagen naturalny w tabletkach

Dla osób ceniących sobie przede wszystkim wygodę, polecany jest natomiast kolagen w tabletkach. To czysty kolagen, zamknięty w formie niewielkiej tabletki. Łatwy do zabrania do pracy czy też do szkoły. Podobnie jak kolagen w płynie, dość często posiada on w swoim składzie dodatkowe substancje, takie jak witaminy. Warto pamiętać o tym, że produkty tego typu, praktycznie w całości podlegają anabolizmowi. Co to oznacza? Nie przechodzą one żadnych procesów metabolicznych i nie wydala się ich z organizmu. Organizm bardzo szybko je przyswaja i ich działanie można zauważyć stosunkowo szybko. By jednak efekty działania kolagenu faktycznie były widoczne, należy przyjmować go regularnie. Doraźne spożywanie, nie daje praktycznie żadnych korzyści.

kolagen naturalny cena apteka

Opinie o naturalnym kolagenie

Kolagen ma dobroczynny wpływ na cały organizm, nie tylko na stawy. Pomaga on w walce ze zmarszczkami, uelastycznia i ujędrnia skórę. Kolagen to produkt dla osób, które pragną zachować młodość. Naturalny kolagen obecnie z tego też względu, cieszy się ogromną popularnością. Bez względu na jego formę płynną, w proszku czy też w tabletkach, ludzie dostrzegają jego pozytywne działanie.

Na niejednym forum, można przeczytać opinie osób, które przez dłuższy czas miały okazję stosować naturalny kolagen. Zauważyły one znaczną poprawę jeśli chodzi o stawy i ich kondycję. Jednak prócz tego forum jest zasypane również przykładami tego jak kolagen wpływa na wygląd włosów, skóry, paznokci.

Polecane produkty

Kolagen w proszku
PremiumCollagen5000
od 77 zł!

Kolagen w proszku
Collagen Select
od 95 zł

Kolagen musujący
FizzyCollagen+
od 63 zł!

Naturalne źródła kolagenu

Kolagen wspomaga odbudowę stawów oraz znacznie je wzmacnia. Chroni także przed bólem stawów. Jeśli regularnie zażywa się kolagen, wówczas można zregenerować chrząstkę stawową, stanie się ona znacznie bardziej elastyczna oraz twardsza. Poza tym kolagen sprawia, że zwiększa się również ilość mazi stawowej, która ma wpływ na zmniejszenie tarcia. Kolagen jest zatem w pewnym wieku już niezbędnikiem. Wiele osób jednak może zadawać sobie pytanie, jaki kolagen wybrać na stawy (zachęcam do zapoznania się z moim rankingiem kolagenów https://bol-stawow.pl/kolagen/)? Czy ten, który oferuje apteka, czy też może po prostu wzbogacić dietę w produkty go zawierające?

Kolagen w płynnej postaci, w proszku czy też w tabletkach, zawsze będzie lepszy od tego, który można włączyć do diety. Kolagen rybi w proszku, który najczęściej jest oferowany w czystej postaci, to bardzo wysoka i zbilansowana dawka. W diecie natomiast można przemycić jedynie niewielkie ilości kolagenu.

Nie oznacza to jednak, iż nie warto go spożywać w taki sposób. W tym celu do swojej diety warto włączyć gotowane chrząstki, ryby w galarecie, galaretki z kurzych łapek czy też galaretki z nóżek wieprzowych.