dobry lek na stawy

Leki na stawy – bez recepty czy na receptę?

Stawy, czyli ruchome połączenia kości, niszczą się dość szybko. Wiek, ciężka praca, kontuzje, stres, infekcje, niedobory mineralne – to wszystkie czynniki, które niebagatelnie wpływają na jakość naszych stawów i komfort życia. Okazuje się jednak, że istnieją sposoby radzenia sobie z przykrymi boleściami i sztywnościami stawów.

Nie da się ukryć, że wiek sieje spustoszenie w człowieczym, nieodpornym organizmie. Zmniejszona zawartość mazi stawowej, powoduje, że kości poczynają wzajemnie ocierać się o siebie, w związku z czym, staw ulega niszczeniu. Na domiar złego, staw potrafi się zregenerować, tyle, że nie czyni tego w sposób prawidłowy. Niedobór kolagenu i zaburzone procesy naprawcze, nie pozwalają na odtworzenie naruszonych chrząstek szklistych, która i tak ma znikome możliwości odtwarzania. W efekcie pojawia się choroba zwyrodnieniowa. Początkowo ból pojawia się tylko po wysiłku, natomiast ustępuje w spoczynku. Nieco później, może pojawić się stan zapalny wskazujący na zaostrzoną fazę chorobową. Nierzadko, dookoła stawu pojawia się opuchlizna. Po przebudzeniu się i próbie wykonania pierwszych kroków, pojawia się sztywność i ograniczenie ruchomości. Nieco później odczuwalne są trzeszczenia w obrębie stawu oraz zniekształcenia stawu.

Choroba zwyrodnieniowa, podobnie zresztą, jak i dna moczanowa czy reumatyzm, a także autoimmunologiczne zapalenie stawów, występujące u młodych ludzi, wiąże się z pogorszeniem jakości życia i wciąż odczuwalnym bólem. Ulgę mogą przynieść zarówno apteczne suplementy, jak i leki na stawy. Jakie wybrać?

Leki na stawy na receptę

Jeżeli, ból w kolanie czy łokciu staje się z dnia na dzień co raz bardziej uciążliwy, obrysy stawu są wyraźnie zaostrzone, palpacyjnie wyczuwasz trzeszczenia, trudność sprawia Ci chodzenie po schodach, niezwłocznie powinieneś udać się do lekarza. Wiedz, że chorobie można nierzadko zapobiec bądź opóźnić jej rozwój, jeśli, zareagujesz odpowiednio szybko. Tylko lekarz może zdiagnozować infekcje toczące się w Twoim organizmie i zalecić Ci w związku z tym wykonanie odpowiednich badań. Leki na zwyrodnienie stawów, przeciwreumatyczne i antyzapalne może wypisać Ci tylko lekarz. Nie dostaniesz ich w aptece bez recepty, a żaden suplement nie ukoi Twojego bólu i nie powstrzyma agresywnie postępujących zmian. Leki na receptę dla osób ze zwyrodnieniem stawów zawierają w składzie celokokoksyb, którym poprzez zmniejszenie wytwarzania przez organizm prostaglandyn, hamuje stan zapalny. Ponieważ, hamuje też wytwarzanie tromboksanu, zatrzymuje agregację płytek krwi. Dawka lecznicza wynosi 200-400g. W chorobach reumatycznych stosuje się z kolei meloksykam, który bardzo skutecznie likwiduje ból, choć nie wykazuje działania leczniczego. Leki na zwyrodnienie stawów powinny zawierać w składzie naproxen – substancję przeciwbólową. przeciwgorączkową, przeciwzapalną. Najlepszy lek na stawy zawiera w składzie nimesulid, ponieważ jest skuteczny a nie wykazuje praktycznie w ogóle żadnych efektów ubocznych.

leki na stawy bez recepty

Leki na stawy bez recepty

Suplementy diety, możesz stosować zawsze. Nawet wtedy, gdy chcesz po prostu ochronić swe stawy przed efektami wywołanymi długą, obciążającą stawy pracą. Leki na stawy bez recepty mają w składzie glukozaminę, chondroitynę, kwas hialuronowy, sproszkowany kolagen morski, ekstrakty roślinne, magnez, a także przeciwbólowy diklofenak czy ibuprofen. Za najlepszy lek na stawy w tej kategorii uchodzi ten, które ma wszystkie elementy składowe.

Wybierając preparat na stawy bez recepty, koniecznie patrz na skład. Siarczan chondroityny w połączeniu z glukozaminą, budują otoczkę ochraniającą Twoje stawy. Możesz zażywać ten środek, również wtedy, gdy ciężko pracujesz i nadmiernie obciążasz stawy.

Kwas hialuronowy działa antyobrzękowo, ponieważ wiąże do siebie nadmiar wody, a kolagen nadaje niebywałej sprężystości i wzmacnia więzadła kolanowe.

Leki na stawy kolanowe, najlepiej wybrać te w postaci maści – substancje czynne, łagodzące ból, przedostają się przez skórę i natychmiast poczynają działać. Ból ustaje.

Warto zdecydować się także na zakup czegoś, co posiada w składzie mangan, magnez, cynk, gdyż, bez tych pierwiastków, zdrowe stawy w ogóle nie mają prawa bytu. Mangan, w sytuacji infekcyjnego zapalenia stawów, bardzo wspiera ich odbudowę i częściowo ochrania, a w połączeniu z glukozaminą łagodzi ból. Pomaga ponadto, odbudowę uszkodzonej chrząstki i minimalizuje uszkodzenia. Chroni delikatne komórki przed wolnymi rodnikami, gdyż wyłapuje je i przyłącza do siebie, nie pozwalając na zniszczenie delikatnych struktur stawowych.

Skutkiem niedoboru magnezu są zwapnienia struktur kostnych. Magnez jako antagonista wapnia, wyłapuje jego nadmiar i uniemożliwia przyłączenie się do elementów kostnych. Tym samym chroni układ kostny przed patologicznymi procesami odkładania wapnia, które mogą skutkować stałą utratą sprawności.

Tabletki na stawy bez recepty

Preparaty doustne to przede wszystkim suplementy diety, które pomagają we wszystkich dolegliwościach bólowych, bez względu na jednostkę chorobową. Warto wybrać te, które zawierają cynk, mangan, magnez i witaminę C, a także kolagen morski. Dostępne są też połączenia glukozaminy i chondroityny oraz przeciwbólowego diklofenaku. Witamina C wspomaga tworzenie naszego naturalnego kolagenu. Tabletki na ból stawów bez recepty to alternatywa dla ciężko pracujących osób, których stawy są zwyczajnie przeciążone. W innych przypadkach zalecamy wizytę lekarską.

Polecane produkty

Suplement na stawy
Flexidium 400
od 72 zł!

Suplement na stawy
Flexa Plus Optima
319 zł 147 zł

Suplement na stawy
Flexin 500
od 44 zł!

Inne formy leku

Ostatnio bardzo polecane są maści i żele. Zawierają w składzie diklofenak dimetyloamoniowy, który rewelacyjnie leczy ból. Producenci wzbogacają swoje „mazidła” w różne ekstrakty roślinne o przyjemnych zapachach.

Najlepsza maść na stawy kolanowe dostępna na polskim rynku bez recepty zawiera 23,2 mg diklofenaku oraz substancje pomocnicze.

Żelatyna na stawy jest według opinii Internautów jednym z najlepszych środków na stawy. Żelatyna jest istną kopalnią białka pozyskanego z hydrolizy kolagenu zwierzęcego. Żelatyna przeciwdziała rozwojowi osteoporozy i zwyrodnień stawowych. Jej najważniejszą cechą jest jednak to, że umożliwia podtrzymanie elastyczności wszystkich więzadeł i ścięgien, które stają się odporne na naciągnięcia i zerwania. Nie bez powodu nasze babki mawiały, że galaretki zwierzęce są zdrowe i winniśmy ich jeść jak najwięcej… Zaletą żelatyny jest to, że można dostać ją praktycznie w każdym spożywczaku, a przemysł medyczny wykorzystuje ją również jako bazę do produkcji leków na stawy. Białka hydrolizowane świetnie sprawdzają się jako materiał budulcowy naszych stawów. Skoro nasz organizm wytwarza go zbyt mało bądź jest on kiepskiej jakości, zastąpi go, białko zwierzęce pozyskane z kości i skóry bydła.

Dostępne są również kannabinoidowe żele, zawierające wyciąg z medycznej marihuany. Badania mówią same za siebie. Kannabinoidy to bardzo dobre antyoksydanty, stymulanty procesów naprawczych i środek przeciwbólowy.

Owoc dzikiej róży dostępny w formie herbatki bądź kapsułek także świetnie sprawdza się jako uelastyczniacz stawów.