kolagen w proszku opinie

Kolagen w proszku – czy jest równie skuteczny?

Kolagen jest białkiem występującym u ssaków, w tym u ludzi. Pełni funkcję łączenia tkanek i budowania ich struktury. Będąc białkiem zszywa komórki razem, tworząc w ten sposób tkanki, na przykład stawy i wiązadła, skórę, włosy, paznokcie itp. Przydatność kolagenu jest trudna do przecenienia. Z jego pomocą skutecznie leczy się choroby stawów i całego układu mięśniowo-szkieletowego. Wspomaga regenerację tkanek i łagodzenie bólu podczas tych zaburzeń. Wyobraźmy sobie, że z powodu naszej nieuwagi zacznie brakować kolagenu. Niezbędne będzie uzupełnianie jego stanu a kolagen w proszku na stawy to najlepszy krok w rozwój zdrowia swoich stawów.

Niedobór kolagenu – konsekwencje dla stawów

Konsekwencje braku tego białka w organizmie można sobie nie tylko wyobrazić, ale także odczuć w różnych częściach ciała w postaci zaburzeń, dysfunkcji i chorób, dlatego tak ważne jest picie kolagenu.

Stawy i wiązadła:

 • Osteochondroza – zniszczenie krążków międzykręgowych i innych stawów i chrząstki, innymi słowy ich zwyrodnienie
 • Artroza – zużycie chrząstki w stawach.

Nawiasem mówiąc, problemy ze stawami martwią, co trzecią osobę.

Trening, kontuzje, zużycie stawów

Podczas sportu chrząstka w stawach jest niszczona i konieczne jest jej odbudowanie. W przypadku urazów stawów lub skręceń ta potrzeba jest jeszcze silniejsza. Istnieją dwa sposoby przyspieszenia tworzenia nowych tkanek tego typu:

 • Występuje zwiększona ilość białka, które jest nieskuteczne ze względu na ograniczenia w syntezie wymiennych i warunkowo wymiennych aminokwasów
 • Przyjmowanie kolagenu i natychmiastowe uzyskanie niezbędnych aminokwasów, z których zostanie zbudowana nowa tkanka.

Tkanki w ciele są przywracane stopniowo, szczególnie w stawach, więc cudu nie będzie po kilku porcjach. Trzeba zrozumieć, że konieczne jest stosowanie kolagenu przez długi okres. Kolagen w płynie przynosi bardzo szybkie efekty poprawiające strukturę kości i stawów.

Co na stawy?

Często dyskomfort w stawach wiąże się z szybką utratą kolagenu jako głównego składnika tkanki chrzęstnej stawów. Stawy nie otrzymują niezbędnego odżywiania i coraz częściej zaczynają o sobie przypominać. Wtedy często zastanawiamy się „co na stawy?”. Kolagen do picia na stawy to napój dla lepszego odżywiania stawów i kręgosłupa o wysokiej biodostępności składników w maksymalnej dawce. Kolagen w płynie jest wskazany ponieważ dzięki niemu po raz pierwszy można otrzymać cały kompleks składników niezbędnych dla zdrowia stawów w maksymalnej dawce.

Co może uzupełnić niedobór kolagenu?

Na ratunek mogą przyjść preparaty kolagenowe na przykład kolagen w płynie szeroko stosowany w medycynie i sporcie. Picie kolagenu pomaga utrzymać zdrowie stawów, a przy ich chorobach, szczególnie na wczesnych etapach, mogą być nawet objęte kompleksowym leczeniem. Płynny kolagen jest wchłaniany natychmiast, wygodny w użyciu, w rzeczywistości jest to gotowy roztwór sproszkowanego kolagenu. Często występuje w kompleksach z witaminą C i kwasem hialuronowym.

Na przykład kolagen rybi jest uzyskiwany w procesie przetwarzania kości ryb, skóry i łusek, jest bogaty w kolagen typu 1 i 3, prolinę i glicynę. Jednak badania wykazały, że peptydy kolagenowe z ryb są mniejsze, co zapewnia im lepszą biodostępność i strawność. Kolagen rybi powinien być preferowany szczególnie przez osoby z problemami trawiennymi.

Ponadto istnieją dowody na to, że ten rodzaj kolagenu zawiera wyższy poziom aminokwasu hydroksyproliny, która jest wyjątkowa, ponieważ niektóre jej peptydy nie są całkowicie trawione przez organizm i znajdują się we krwi. Po uwolnieniu do krwi stymulują syntezę kolagenu poprzez aktywację komórek skóry, stawów i kości. Wysoki stopień wchłaniania kolagenu rybiego pomaga szybko wypełnić stawy niezbędną ilością kolagenu, aby zachować zdrowe kości i tkanki łącznej. Kolagen do picia na stawy przyniesie szybko zauważalny efekt w postaci wzmocnienia stawów i odbudowania chrząstki.

kolagen do picia apteka

Czy kolagen w płynie to optymalny wybór?

Kolagen jest materiałem budulcowym naszych stawów, który nadaje im elastyczność, siłę i odporność na urazy. Ale wraz z upływem lat produkcja własnego kolagenu jest zmniejszona, już nie wystarczy, aby utrzymać zdrowe stawy. Dlatego konieczne jest dodatkowe spożycie kolagenu. Jednak, aby mógł zostać wchłonięty przez organizm, wymaganych jest wiele warunków. Przede wszystkim konieczne jest, aby był jak najlepiej przygotowany. W czystej postaci kolagen praktycznie nie jest wchłaniany przez organizm tylko wcześniej odcięte cząsteczki tego białka mogą przenikać do tkanek. W celu szybszej i głębszej penetracji potrzebny jest kolagen w płynie.

Jak pomaga kolagen w saszetkach?

Spożywany kolagen w proszku na stawy przyczynia się do poprawy stanu funkcjonalnego układu szkieletowego, skuteczny w terapii chorób zwyrodnieniowych. Ponadto poprawia ruchomość i funkcję zmienionych chorobowo stawów.

W postaci rozłożonej na drobniejsze cząsteczki, kolagen w saszetkach dobrze się wchłania. Efekty, jakie można uzyskać po piciu kolagenu:

 • Aparat więzadłowy jest wzmocniony
 • Chrząstka stawowa zostaje odbudowana
 • Intensywność bólu w chorobach stawów maleje
 • Zwiększa się gęstość tkanki łącznej w osłabionych miejscach
 • Tkanka kostna jest wzmocniona, ponieważ kolagen działa aktywująco na osteoblasty (młode komórki kostne).

Kolagen w proszku na stawy sprzedawany w formie saszetek jest najbardziej skuteczny w przyswajaniu i szybko się wchłania. Specjalna formuła kolagenu w saszetkach na stawy i unikalna technologia produkcji zapewniają również szybką i głęboką penetrację składników aktywnych do tkanek. Dzięki temu nastąpi naturalna odnowa chrząstki i poprawa mobilności stawów. Istnieją również dowody na to, że przyjmowany kolagen na kolana spowodował ustąpienie dolegliwości bólowych. Kolagen jest skuteczną substancją, która nie tylko wspiera zdrowie kolan, ale także zmniejsza ryzyko pogorszenia ich stanu.

Kolagen do picia – skutki uboczne

Przyjmowanie kolagenu do picia powinno wiązać się z przestrzeganiem zaleconych dziennych dawek. Zdarzają się reakcje alergiczne podczas jego stosowania, dlatego w przypadku zaobserwowania takich reakcji należy skonsultować się z lekarzem. Inne skutki uboczne, jakie mogą wystąpić to:

 • Pojawienie się nieprzyjemnego posmaku w jamie ustnej
 • Odczuwanie nadwrażliwości na niektóre produkty
 • Zaparcia
 • Osłabienie organizmu
 • Odczuwanie dyskomfortu bólowego w mięśniach i stawach.

Polecane produkty

Kolagen w proszku
PremiumCollagen5000
od 77 zł!

Kolagen w proszku
Collagen Select
od 95 zł

Kolagen musujący
FizzyCollagen+
od 63 zł!

Kolagen do picia – opinie

Kupiłem kolagen do picia z takich powodów: zapobieganie urazom i uszkodzeniom stawów, ich ochrona, przywrócenie jak największej ilości tkanki łącznej po wysiłku fizycznym, (ponieważ podczas ćwiczeń wystąpiło chrupnięcie w kolanie i ból). Ponadto mój brat na siłowni doznał kontuzji łokcia i chociaż kontuzja się zagoiła, okresowo przypominała o sobie. Musiałem znaleźć sposób na rozwiązanie tych problemów. Postawiłem na kolagen do picia, ponieważ to biodostępność na najwyższym możliwym poziomie. Piliśmy go zgodnie z instrukcją i okazało się, że jest wysoce skuteczny. Poradził sobie nie tylko z moimi bolącymi kolanami, ale także dolegliwościami łokcia, jakie odczuwał brat. Ponadto stawy pracują doskonale.
Łukasz 30 lat, Częstochowa​
Doznałem urazu stawu kolanowego, moje lewe kolano chrupało i bolało przy najmniejszym obciążeniu. Trzeba było wybrać skuteczny sposób, który tym dolegliwościom zaradzi. Trening i masaż dawały jakieś rezultaty, ale cierpiałem nadal i obawiałem się o stan moich stawów kolanowych. Koledzy, którzy mieli już takie problemy namawiali mnie na kolagen w płynie. Posłuchałem i zauważyłem, że po pięciu dniach przyjmowania moje kolana przestały chrupać, co mnie bardzo ucieszyło. Jestem bardzo zadowolony. Kolagen pomógł również przywrócić stan moich mięśni po treningu. Polecam!
Grzegorz 28 lat, Poznań